Babička je v tom nevinně

Babička je v tom nevinně

Řízení mám evidentně v krvi a teď nemluvím o tom, že když jsem byla malá, chtěla jsem být ředitelkou vesmíru. Mám na mysli řízení auta. Zatím mi to tedy moc nejde, ale já se vypracuji. Konec konců, mám času fůru, než si vydělám na auto (nemám ještě ani na kolo), tak už třeba budou auta pracovat za nás. Proč jen automatická převodovka, já požaduji automatické pedály a vůbec všechno. Tím apeluji na mozky vědátorů celého světa – spojte se a ulehčete nám život. Ano, ti co si řízení užívají – protože to asi umí, nechť si nechají „užívající“ auta, já chci plně automatizované „neužívající“ auto. Chci ale kroutit volantem, to mě hrozně baví, hezky mi to jde a o to se teda připravit nenechám. Ale zpět k řízení v krvi. Určitě ho tam mám, to jinak ani není možný. Babička, teta, mamka a všechny další krasavice v rodině jsou skvělé řidičky. Řídí bez problémů a hlavně bez nehod. Ženská automobilová nehoda se v celé rodinné historii udála jen jednou. Ale nebyla to obyčejná nehoda, byla to přímo záhada. Pořád se vedou spory o tom, zda za to mohli podivné vibrace, přírodní anomálie či ufouni. Jedno je ale jasné, babička je v tom nevinně. Bylo to tak. Babička si to frčela naleštěným, opraveným varťasem (Wartburg) z Moravan (pozn. vesnice ve východních Čechách) domů do Pardubic (pozn. velké město ve východních Čechách). Ještě, než vyjela, měla tucha, že něco není v pořádku. Nicméně nasedla a vyrazila s tím, že pojede pomalu pomaloučku a tak taky učinila. Jela konstantní rychlostí 40 km/h, všechno měla pevně v rukou a najednou, v táhlé zatáčce do Zminného se to stalo. Měla zatmění, chtěla zastavit a to také skutečně udělala, ale před tím, než k tomu došlo, záhadně přelétla vozovku, překonala svými vruty i Valentu a přistála na střeše v kukuřičném poli. Když se probrala z transu, byla fascinována nádherně osvětlenými kukuřičnými listy. Nicméně duchapřítomně zachytila zrádné pachy různých ředidel, barev a prapodivných autokosmetických přípravků, které když vyjela, měla úhledně naskládané v kufru, a protože byla chemička a moc dobře ví, co takové věci dokážou, bleskurychle se po všech čtyřech vyřítila z vraku. To už se k ní hnali vyděšení obyvatelé blízkých domů a když na ně babička nereagovala, místo toho se začala rozčilovat, že má v háji nové punčocháče, vztekle je svlékla a odhodila v dál, poděšeně volali záchranku

s tím, že je úplně v šoku. Babička byla samozřejmě zcela při smyslech, jen už neměla ty nové punčocháče. Zatímco seděla u „domorodců“ na kafi a poslouchala historky o stále se opakujících bouračkách, přijela policie, převrátila auto zpátky na kola, tím zmršila poloosu a varťase dorazila. Pak babičce udělili pokutu 300 korun za výjezd a odfrčeli.

O nás

Auto MERCIA a.s. je autorizovaný prodejce a servis ŠKODA AUTO v Chrudimi, který nabízí nové vozy ŠKODA a ojeté vozy v rámci programu ŠKODA Plus, náhradní díly, aktuální prodejní akce a servisní služby, služby měření emisí, pneuservisu a karosárny s autolakovnou. V areálu Auto MERCIA a.s. je také stanice technické kontroly.

Otevírací doba

 • pondělí  08:00 - 18:00
 • úterý  08:00 - 18:00
 • středa  08:00 - 18:00
 • čtvrtek  08:00 - 18:00
 • pátek  08:00 - 18:00
 • sobota  08:00 - 12:00
 • neděle  zavřeno

Autorizovaný servis

Otevírací doba

 • pondělí  06:00 - 18:00
 • úterý  06:00 - 18:00
 • středa  06:00 - 18:00
 • čtvrtek  06:00 - 18:00
 • pátek  06:00 - 18:00
 • sobota  08:00 - 12:00
 • neděle  zavřeno

Kontaktujte nás

CAPTCHA image

Vyvinuto v T3H